hlavicka
obsah_hore

Spoznali sme nového Majstra SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen
12.06.2019 (Juraj Plesník)

Po predposlednom kole prebiehajúcej sezóny SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen 2018/2019, ktoré sa odohralo V sobotu 08.06.2019, sme spoznali aj nového majstra zvolenského malého futbalu

I.liga SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen

Oranjes si vytvorilo rozhodujúci náskok v súboji s Detroitom už v prvom polčase k čomu dvomi gólmi prispel Martin Hraško (Oranjes). V druhom polčase Miroslav Tužinský (Detroit) dvomi gólmi vrátil svoje mužstvo do zápasu, ale posledná desaťminútovka patrila Oranjes. Úvod stretnutia vyznel lepšie pre FC Mariáš a proti štvorici hráčov Euroteamu v poli sa dostal do dvojgólového vedenia. V úvode druhého polčasu Euroteam dokonca vyrovnal, FC Mariiáš sa na moment opäť ujal vedenia, ale Euroteamu sa podarilo skóre otočiť vo svoj prospech góolom Martina Halamu (Euroteam) päť minút pred koncom. Xanto team rýchlym gólom otvoril skóre stretnutia s L-Trade, ale súper za pár minút otočil. V druhom polčase sa však opäť menilo vedenie a Xanto team si po treťom góle Erika Schillingera už víťazstvo nenechal újsť. Demitrans nastúpil na stretnutie s Remosom len s tromi hráčmi v poli a po dvadsiatich minútach rozhodca musel duel predčasne ukončiť pre nedostatočný počet hráčov. Dovtedy si však futbalisti Remosu schuti zastrieľali.

Na majstrovskú definitívu potreboval Oranjes (44 bodov) bodovať a zaváhanie L-Tradu (35 bodov) ho len definitívne potvrdilo Xanto team (22 bodov) poskočil na tretiu priečku, ktorú bude musieť ešte v poslednom kole uhájiť proti štvrtému Detroituu (20 bodov). V skupine o záchranu Remos (19 bodov) sa doťahuje na piatu priečku Demitrans (21 bodov). Na siedmej priečke skončí Euroteam (16 bodov) a posledná priečka bude patriť FC Mariášu (5 bodov)

Vladimír Bobor (Oranjes) si jedným gólom polepšil v tabuľke strelcov a s najväčšou pravdepodobnosťou túto pozíciu aj udrží.

II.liga SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen

Futbalito sa otriaslo z nevydarenej série, ale víťazstvo s húževnatou R-Pub Unionkou potvrdilo až v polovici druhého polčasu. Alcolégia sa snažila vytiahnuť na už istého víťaza a postupujúceho Pivkárov. Na dva góly Viktora Bernáta (Alcolégia) odpovedal taktiež dvomi gólmi Vladimír Grajciar (Pivkári) a body sa tak delili. Stars sa gólovo presadil už po piatich minútach, ale nikto z prítomných by nečakal, že gól Ondreja Ištvána (Stars) z penalty bude rozhodujúci. Obaja brankári Adam Droba (Lokomotyv ´99) aj Daniel Kuzma (Stars) sa však činili a ďalšie góly už nepadli. Tornádo - Carmont statočne bojovalo proti BarBaru a dvakrát dokázalo duel vyrovnať. Víťazstvo sa nepodarilo strhnúť žiadnemu z mužstiev na svoju stranu a zaznamenali sme ďalšiu remízu.
Na prvých štyroch priečkach zostane poradie už nezmenené. Víťazom budú Pivkári (41 bodov), na druhom mieste skončí futbaito (35 bodov) pred Alcolégiou (27 bodov) a štvrtou R-Pub Unionkou (20 bodov). Zaujímavejšie bude posledné kolo v skupine o záchranu, keď na piate miesto pred Stars (21 bodov) sa po víťazstve vo vzájomnom súboji môže dostať BarBar (18 bodov). Najzaujímavejší bude priamy súboj o záchranu medzi Lokomotyvom ´99 (10 bodov) a Tornádom-Carmont (10 bodov), kde v prípade remízy hrá pre Tornádom-Carmont lepšie skóre z celej sezóny.

Peter Kolárik (Pivkári) si svoje gólové konto nevylepšil, ale jeho pozíciu na čele tabuľky strelcov II.ligy to neohrozilo.

III.liga SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen

Matej Chabada (Falcon´s) poslal svoje mužstvo po štvrťhodine do vedenia, ale Autotechna Stars dvomi rýchlymi gólmi skóre vyrovnala. Na body to však nestačilo a z víťazstva sa nakoniec tešili hráči Falcon´s. Fine išlo za víťazstvom proti Piánku od úvodných minút a aj keď sa v druhom polčase podarilo dvomi gólmi Adriánovi Holicovi (Piánko) vyrovnať o víťazstve rozhodol tri minúty pred koncom Jozef Kurčík (Fine). Paralympiacos na svoje stretnutie proti Torru - Koliba nenastúpilo a v poslednom meraní síl zdolal Shadows zásluhou troch gólov Jaroslava Gaala ml. a Petra Ostrihoňa (obaja Shadows) Legionárov.

V najnižšej súťaži je v hre už len tretie miesto, o ktorom sa rozhodne v priamom súboji medziParalympiacosom (25 bodov) a Fine (23 bodov) a piate miesto, o ktoré sa pobijú Shadows (24 bodov) a Falcon´s (23 bodov). Ostatné mužstvá už majú svoje umiestnenia isté.

Michal Goliana ml. (Torro-Koliba) nemal šancu svoj gólový účet navýšiť, ale jeho líderskú pozíciu to neohrozilo.

Majster SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen 2018/2019 mužstvo Oranjes

Nasledujúce kolo SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen
V sobotu 15. júna 2019 sa od 8:00 odohrajú stretnutia poasledného 17.kola resp. 3.kola nadstavbovej časti SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen všetkých troch líg.