hlavicka
obsah_hore

Pivkári celkovým víťazom II.ligy. Lokomotyv ´99 s dôležitým víťazstvom za záchranou
06.06.2019 (Juraj Plesník)

V sobotu 01.06.2019 sa odohralo prvé kolo nadstavbovej časti všetkých troch líg SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen.

I.liga SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen

Matej Plesník (Xanto team) prekvapivo poslal svoje mužstvo proti Oranjes do vedenia, ale favorzovaný líder ligovej tabuľky ešte do polčasu zásluhou Jána Kouřila (Oranjes) využil zaváhanie a skóre vyrovnal. V druhom dejstve už Oranjes dominovalo a Ján Kouřil (Oranjes) naviac skompletizoval hetrik. Súboj L-Trade s Detroitom bol do úvodu druhého polčasu celkom vyrovnaný. Detroit však svoje šance nepremenil a keď L-Trade šiestimi gólmi v rozmädzí 31. až 42. minúty svojho súpera rozobral vysoké víťazstvo kuktorému prispel piatimi gólmi Miroslav Hanuska (L-Trade) bolo na svete. FC Mariášu po troch inkasovaných góloch od Demitrans nedohral ďalšie svoje stretnutie tentokrát už po desiatich minútach. Remos vykročil za svojím víťazstvom nad Euroteamom najmä v závere prvého polčasu. V druhom polčase prestrelka pokračovala, ale Euroteam už dokázal skóre len korigovať. Hetrikom sa zaskveli Dominik Kudlík a Andryi Bordun (obaja Remos).

Oranjes (41 bodov) delí od majstrovského titulu už len krôčik a druhý L-Trade (35 bodov)potrebuje pomoc od tretieho Detroitu (20 bodov), ktorému dýcha na chrbát Xanto team (19 bodov). V skupine o záchranu sa ešte Remos (16 bodov) pokúsi dotiahnuť na Demitrans (21 bodov) a nevydarenú sezónu zavŕšiť aspoň ziskom 5.miesta. Pre istého zostupujúceho FC Mariáš (5 bodov) zostáva už len jediný cieľ a to dohrať sezónu zo cťou.

Vladimír Bobor (Oranjes) zostáva na čele tabuľky strelcov a k druhému Jaroslavovi Výbochovi (Euroteam) a pridal Ján Kouřil (Oranjes).

II.liga SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen

Alcolégia išla proti futbalitu za víťazstvom od úvodných minút. Na začiatku druhého polčasu síce Peter Libič (futbalito) zásluhou dvoch gólov vrátil svoje mužstvo do hry, ale záver stretnutia patril Alcolégii, keď dvomi gólmi skompletizoval hetrik Kristián Halama (Alcolégia). Zachraňujúci sa Lokomotyv ´99 začal tradične lepšie, no BarBar do polčasu otočil skóre vo svoj prospech. V závere stretnutia sa však diali veci a Vladimír Murgaš (Lokomotyv´99) dvomi rýchlymi gólmi po sebe otočil a zaistil veľmi cenné tri body pre svoje mužstvo. Stars si už do polčasu vypracovalo proti Tornádu-Carmont dvojgólový náskok a v samotnom závere keď sa roztrhlo vrece s gólmi skóre ešte narástlo. Tri góly zazanemenal Boris Macsadi (Stars). V súboji Pivkárov s R-Pub Unionkou sa opakoval scenár z minulotýždňového vzájomného stretnutia. Vyrovnaný polčas a gólové positky až v úvode toho druhého. Tentokrát však Michal Palaj (Pivkári) loptu zo siete nevyťahoval.

Pivkári (40 bodov) si aj vďaka ďalšiemu zaváhaniu futbaita (32 bodov), ktorému záver sezóny absolútne nevycháda zabezpečili v predstihu celkový triumf v II.lige a postup do najvyššej súťaže. Alcolégia (26 bodov) ešte môže teoreticky zabojovať aj o druhú priečku a R-Pub Unionkou (20 bodov) teoreticky o tretiu. Stars (18 bodov) sa dostal pred BarBar (17 bodov) a Lokomotyvom ´99 (10 bodov) sa prvýkrát v sezóne odlepil od dna a preskočil Tornádom-Carmont (9 bodov) o jeden bod.

Peter Kolárik (Pivkári) si jedným gólom poistil svoje postavenie v tabuľke strelcov II.ligy.

III.liga SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen

Tesný prvý polčas nenasvedčoval ako jednoznačne si poradí Falcon´s s Legionármi. Za víťaza si po dva góly pripísala trojica Radoslav Leško, Ján Maľa, Pavol Gajdoš (všetci Falcon´s). Fine takmer zaskočilo už istého víťaza najnižšej súťaže, ale Torro-Koliba zásluhou Mariána Putiša (Torro-Koliba) bodovalo opäť naplno. Aj duel Piánka s Paralympiacosom bol až do 30.minúty, keď Adrián Holic (Piánko) strelil svoj druhý gól v stretnutí, vzácne vyrovnaný. Záver stretnutia priniesol góly na oboch stranách, tri body a poistenú striebornú priečku pre Piánko. Už keď to vyzeralo, že Autotechna Stars sa opäť na stretnutia dostavila v nedostatočnom počte dorazil štvrtý hráč do poľa a polčas proti Shadows bol prekvapivo vyrovnaný. Favorizovaný Shadows však vďaka hetriku Petra Ostrihoňa (Shadows) prekvapenie nepripustil.

Torro-Koliba (43 bodov) pokračuje v sezóne bez prehry a na stupienku víťazov ho na druhom mieste bude nasledovať Piánko (31 bodov). Paralympiacos (25 bodov) ešte musí potvrdiť bronzovú priečku proti Fine (20 bodov). Shadows (21 bodov) zabojuje o piate miesto s Falcon´s (20 bodov) a snáď sa dočkáme aj prvých bodov pre Autotechnu Stars (0 bodov), ktorej táto sezóna narozdiel od tej nováčikovskej absolútne nevyšla.

Marián Putiš (Torro-Koliba) sa vďaka hetriku doťahuje na svojho spoluhráča Michala Goliana ml. (Torro-Koliba) ktorý sa tentokrát nepresadil.

Foto zo stretnutia Torro-Koliba - Fine (Foto: Miloš Masarik)

Nasledujúce kolo SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen
V sobotu 08. júna 2019 sa od 8:00 odohrajú stretnutia 16.kola resp. 2.kola nadstavbovej časti SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen všetkých troch líg.