hlavicka
obsah_hore

Torro-Koliba v predstihu víťazom III.ligy, Pivkári a Oranjes na najlepšej ceste
27.05.2019 (Juraj Plesník)

Dohrávkou 11.kola sa v sobotu skončila základná časť všetkých troch líg SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen. Súťaže pokračujú trojkolovou nadstavbou v skupinách o titul resp. postup a v skupinách o záchranu resp. udržanie, pričom sa získané body prenášajú.

I.liga SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen

Demitrans otvoril skóre stretnutia, ale Remos ešte do polčasu otočil a v ďalšom priebehu už svoj náskok udržiaval k čomu dvomi gólmi prispel Michal Mlynár (Remos). L-Trade aj Xanto team potrebovali vzájomné stretnutie vyhrať. Lepšie začal L-Trade, ale do polčasu Xanto team dokázal vyrovnať a druhom polčase dokonca strhnúť vedenie na svoju stranu. Po vylúčení brankára Lukáša Högera (L-Trade) vyhrával dokonca už o tri góly. Ivan Pařenica (L-Trade) však dvomi gólmi znížil a svoje úsielie L-Trade zavŕšil minútu pred koncom, keď deľbu bodov zariadil Miroslav Hanuska (L-Trade). FC Mariáš držal dlho so svojím súperom krok a na dva góly Detroitu v závere úvodného dejstva dokázal ešte reagovať kontaktným gólom. Šance na oboch stranách brankári Miroslav Makovíny (FC Mariáš) a Jaroslav Šovčík (Detroitu) likvidovali. Detroitu sa podarilo potvrdiť svoje víťazstvo až v úplnom závere. Euroteam nastupoval na stretnutie s minimálnym povoleným počtom hráčom, ale po prvom inkasovanom góle sa jeden z hráčov zranil a víťazstvo Oranjes bude musieť potvrdiť riadiaci orgán na svojom zasadnutí.

Zaváhanie L-Trade (32 bodov) po pripísaní víťazstva pomôže získať Oranjes (35 bodov) zrejme rozhodujúci náskok. Na 3.miesto sa posunul Detroit (20 bodov) a nečakaná remíza poslala Xanto team (19 bodov) medzi najlepšiu štvoricu súťaže. Demitrans (18 bodov) si v dôležitom stretnutí body nepripísal a zahrá si v skupine o záchranu spoločne s Euroteamom (13 bodov) a Remosom (13 bodov). FC Mariáš (5 bodov) aj napriek snahe v poslednom stretnutí je už len krôčik od vypadnutia.

Vladimír Bobor (Oranjes) ani Jaroslav Výboch (Euroteam) nemali šancu svoje gólové konto vylapšiť, no naďalej okupujú vrchné priečky tabuľky strelcov.

II.liga SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen

Vo vyrovnanom stretnutí si futbalito sa hneď v úvode ujalo vedenia, ale polčasové skóre bolo zmierlivé. Keď Igor Solovič (futbalito) nečakanou hlavičkou v úvode druhého polčasu dostal favorita opäť na koňa zdalo sa, že sa drámy nedočkáme. Po prísnej penalte však Stars vyrovnalo a o minútu neskôr po zaváhaní obrany sa dokonca ujalo vedenia. V zápätí však Peter Guglava (futbalito) vyrovnal a do konca stretnutia sa už skóre nemenilo. V prvom polčase sa Lokomotyv ´99 dokázal vysporiadať s oslabením po vylúčení Tomáša Jombíka (Lokomotyv ´99) a s Alcolégiou hral vyrovnane bez gólov. Favorizovanejší súper sa v úvode druhého polčasu síce dostal do vedenia, ale Lokomotyv´99 v priebehu dvoch minút otočil vo svoj prospech. To isté sa po druhom góle Miroslava Hudeca (Alcolégia) podarilo v rozmädzi 45. a 46. minúty aj Alcolégii, ale Peter Bolgár (Lokomotyv ´99) zachránil taktiež svojím druhým gólom v poslednej minúte pre svoje mužstvo aspoň bod. R-Pub Unionka hrala dlho s Pivkármi vyrovnanú partiu. Favorti pridal poisťujúci druhý gól až v úvode druhého polčasu a keď sa Lukáš Mojžita (Pivkári) presadil druhýkrát rozdiel bol štvorgólový. R-Pub Unionke sa podarilo už len skorigovať zásluhou Lukáša Slatinského (R-Pub Unionka). BarBar začal predpoklady napĺňať proti Tornádu-Carmont už v prvom polčase, keď si zásluhou dvoch gólov Mareka Šuleka (BarBar) vyparcoval trojgólový náskok. Zachraňujúce sa Tornádo-Carmont však v hneď v úvode druhého polčasu dvomi gólmi výsledok zdramatizovalo, ale vyrovnávajúci gól sa už streliť nepodarilo.

Pivkári (37 bodov) sipo zaváhaní futbaita (32 bodov) vypracovali už päťbodový náskok, no ešte rozhodnuté nie je. Otvorený zostáva aj súboj o tretiu priečku medzi Alcolégiou (23 bodov) a R-Pub Unionkou (20 bodov). BarBar (17 bodov) aj Stars (15 bodov) sú už definitívne zachranéní, ale v hre zostáva súboj o 5.miesto. Zaujímavý určite bude aj boj o záchranu medzi Tornádom-Carmont (9 bodov) a Lokomotyvom ´99 (7 bodov), kde zrejme rozhodne až posledný vzájomný duel.

V tabuľke strelcov naďalej na čele Peter Kolárik (Pivkári) aj napriek tomu, že v tomto kole svoj strelecký účet nezveľadil.

III.liga SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen

Duel Fine s Falcon´s mal správny náboj mužstiev bojujúcich o postup. Vyrovnané stretnutie prinieslo góly až v úvode druhého polčasu, ale vďaka výkonu brankárov Štefana Ľuptáka (Fine) a legendy medzi tromi žrďami Zdena Uhríka (Falcon´s) padli lenpo jednom na každej strane. Autotechna Stars sa opäť raz musela viac cysporiadať s vlastnou účasťou ako so súperom na ihrisku. Legionári sa tentokrát zišli v slušnom počte a svojho súpera, ktorý márne v trojici odolával jednoznačne zdolali aj zásluhou šiestich gólov Petra Jablonku (Legionári). Vo vyhrotenom stretnutí musžtiev z čela tabuľky si mužstvá nič nedarovali a občas sa možno aj zbytočne iskrilo. Hru malo v rukách Torro-Koliba, ktoré si aj vďaka dvom gólom Michala Goliana ml. (Torro-Koliba) s Piánkom poradilo.

Torro-Koliba (40 bodov) si tri kolá pred koncom súťaže zabezpečilo triumf v III.lige a zároveň aj postup o ligu vyššie. Piánko (28 bodov) ešte bude musieť zabojovať o druhé miesto s Paralympiacosom (25 bodov) a do hry o pohárové priečky zasiahne aj druhý nováčik Fine (20 bodov). Nevydarená jarná časť posunula Shadows (18 bodov) do skupiny o umiestnenie. kde si zmeria sily s Falcon´s (17 bodov), Legionármi (15 bodov) a túto sezónu beznádejne poslednou Autotechnou Stars (0 bodov).

Michal Golian ml. (Torro-Koliba) si dvomi gólmi upevnil svoju pozíciu medzi najlepšími treťoligovými strelcami

V sobotu 01. júna 2019 sa od 8:00 odohrajú stretnutia 15.kola resp. 1.kola nadstavbovej časti SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen všetkých troch líg.