hlavicka
obsah_hore


V sobotu sa rozhodne kto to si zahrá o pohárové priečky
23.05.2019 (Juraj Plesník)
 
Dohrávanými stretnutiami 11.kola všetkých troch líg SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen sa ukončí základná časť sezóny 2018/2019. Sezóna však ešte pokračuje nadstavbovou časťou, takže ešte nie je rozhodnuté!
 
V základnej časti si mužstvá zmerali sily s každým súperom svojej ligy v dvoch vzájomných stretnutiach. Po štrnástich kolách sa každá z líg rozdelí na skupinu o titul resp. o postup, kde sa v trojkolovej nadstavbe vo vzájomných stretnutiach stretnú mužstvá umiestnené po základnej časti na 1. až 4. mieste a skupinu o záchranu, kde zabojujú taktiež v troch kolách mužstvá umiestnené po základnej časti na 5.-8. mieste. Všetky získané body počas aktuálnej sezóny sa do nadstavbovej časti prenášajú a tak budú dôležité určite aj body získané v poslednom kole základnej časti.

I.liga SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen

V skupine o titul sa s istotou predstavia najväčší ašpiranti Oranjes (35 bodov) a L-Trade (31 bodov) a v skupine o záchranu Euroteam (13 bodov), Remos (10 bodov)a FC Mariáš (5 bodov). Zostávajúce tri mužstvá Demitrans (18 bodov), Xanto team (18 bodov) a Detroit (17 bodov)sa v poslednom kole na diaľku pobijú o dve miesta medzi najlepšou štvoricou v tejto sezóne.

Detroit potrebuje na zrealizovanie postupu poraziť posledný FC Mariáš. Pri akomkoľvek inom výsledku hrá v jeho neprospech horšia bilancia vájomných stretnutí so svojimi konkurentami. Pre Xanto team by bolo víťazstvo s L-Trade taktiež postupovým, no aj bez neho to môže stačiť na postup. Pri remíze by však musel dúfať v zaváhanie Demitrans či Detroitu a pri prehre sa spoliehať na prehru Detroitu. V najlepšej pozícii sa nachádza Demitrans. Ten príde o postupovú priečku jedine ak s Remosom prehrá, Xanto team získa aspoň bod s L-Trade a zároveň Detroit porazí FC Mariáš.

Najzaujímavejšia situácia môže nastať v prípade ak Demitrans prehrá s Remosom , Xanto team prehrá s L-Trade a Detroit by s FC Mariášom remizoval. Všetky tri mužstvá by mali rovnaký počet bodov a o dvoch postupujúcich by rozhodovala minitabuľka týchto mužstievII.liga SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen

V druhej lige sú karty rozdané už pred posledným kolom základnej časti prebiehajúcej sezóny. V skupine o postup do najvyššej súťaže zabojujú proti sebe Pivkári (34 bodov), futbalto (31 bodov), Alcolégia (22 bodov) a R-Pub Unionka (20 bodov). V  skupine o záchranu sa predstavia BarBar (14 bodov), Stars (14 bodov), Tornádo-Carmont (9 bodov) a Lokomotyv ´99 (6 bodov). V poslednom kole si mužstvá ešte môžu svoje bodové zisky vyplešiť a pred nadstavbou tak svoje pozície posilniť.

III.liga SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen

Aj v najnižšej súťaži sa ešte pobijú tri mužstvá. V skupine o postup do druhej ligy sa s určitosťou stretnú Torro-Koliba (37 bodov), Piánko (28 bodov) ako aj nováčik v tejto sezóne Paralympiacos (22 bodov). V skupine o umiestnenie sa pokúsia svoju pozíciu vylepšiť Legionári (12 bodov) a možno konečne zabodovať Autotechna Stars (0 bodov). O štvrtom mieste po základnej časti sa rozhodne medzi trojicou Fine (19 bodov). Shadows (18 bodov) a Falcon´s (16 bodov).

Lepšie vzájomné stretnutia a aj prípadná remíza Shadows s Paralympiacosom hrajú v prospech Falcon´s v prípade víťazstva v priamom súboji s Fine. Shadows potrebuje zdolať Paralympiacos inak tona postup nebude. Fine si víťazstvom zaistí prvú štvorku. Pri remíze bude musieť dúfať v startu bodov Shadows.

Najzaujímavejšia situácia môže nastať v prípade ak Shadows remizuje s Paralympiacosom a Falcon´s vyhrá s Fine. Všetky tri mužstvá budú mať rovnaký počet bodov a opäť bude rozhodovať poradie v minitabuľke. Falcon´s si pri víťažstve polepší skóre minimálne o jeden gól a Fine si zároveň o jeden gól skóre zhorší. Pri rovnakom rozdieli skóre zo vzájomních stretnutí posúva Falcon´s na postupové miesto väčší počet strlených gólov, ktorý má už teraz v minitabuľke viac.
Už v sobotu 25. mája 2019 sa od 8:00 rozhodne. V dohrávnaých stretnutiach 11.kola SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen sa mužstvá stretnú nasledovne.

 I.liga SCHALLER FACILITY LIMFU 11.kolo dohrávka
09:00 Demitrans - Remos
09:00 L-trade - Xanto team
10:00 FC Mariáš - Detroit
10:00 Oranjes - Euroteam

 II.liga SCHALLER FACILITY LIMFU 11.kolo dohrávka
08:00 Stars - futbalito
11:00 Alcolégia - Lokomotyv ´99
12:00 Pivkári - R-Pub Unionka
13:00 BarBar - Tornádo-Carmont

 III.liga SCHALLER FACILITY LIMFU 11.kolo dohrávka
08:00 Fine - Falcon´s
11:00 Autotechna Stars - Legionári
12:00 Piánko - Torro - Koliba
13:00 Paralympiacos - Shadows

Autor článku: Juraj Plesník


spodok
c3jo design