hlavicka
obsah_hore

Remos uspel v prvoligovom priamom súboji o záchranu
20.05.2019 (Juraj Plesník)

V 14. kole bojovali mužstvá o čo najlepšie postavenie v tabuľke pred blížiacou sa nadstavbovou časťou.

I.liga SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen

V súboji o záchranu v najvyššej súťaži mal mohutný nástup Remos, ktorý už po trinástich minútach vyhrával šesťgólovým rozdielom. Nakoniec FC Mariáš vysoko zdolal o čo sa pričinil štyrmi gólmi Dominik Kudlík (Remos). Najlepšie mužstvá sezóny sa stretli v priamom súboji o titul. Oranjes vstúpilo do stretnutia lepšie a po rýchlo rozohranom priamom kope zaskočilo L-Trade a ujalo sa vedenia a o ďalšiu minútu neskôr pridalo aj druhý gól. Potom však prebral iniciatívu L-Trade a do polčasu stihol aj vďaka exportnému gólu Vladimíra Plavca (L-Trade) takmer z polovice ihriska vyrovnať. Veľkú šancu L-Trade na víťazstvo v tomto stretnutí a priblíženie sa v tabuľke svojmu súperovi zmaril v poslednej minúte Aleš Čerhýň (Oranjes) a body sa delili. Nemenej zaujímavý bol aj súboj zo stredu ligovej tabuľky. Detroit dokázal premeniť svoje šance na góly až v druhom polčase, keď sa po rýchlych góloch dostal do dvojgólového vedenia. Euroteam však v priebu 37. až 41. minúty otočil vývoj stretnutia vo svoj prospech, no Detroit päť minút pred koncom vyrovnal. Jaroslav Výboch (Euroteam) svojím druhým gólom v stretnutí vrátil svojmu mužstvu vedenie, ale posledné minúty patrili Detroitu. Martin Jablonský (Detroit) v predposlednej minúte vyrovnal a v úplnom závere strhol tri body pre Detroit. Demitrans načal Xanto team už v prvom polčase a aj keď úvod toho druhého bol gólovo úrodný znamenal len zvýšenie skóre pre nováčika. Keď Martin Dedok (Demitrans) strelil svoj tretí gól o víťazsovi stretnutia bolo už rozhodnuté. V závere Demitrans ešte svoje skóre prikrášlil a bodovo sa tak na svojho súpera dotiahol.

L-Trade (31 bodov) si po pripísaní bodov trúfal znížiť odstup Oranjes (35 bodov), ale to sa mu ešte nepodarilo. Na 3.miesto sa posunul Demitrans (18 bodov), keď získal doposiaľ rovnako bodov ako Xanto team (18 bodov). Detroit (17 bodov) si víťazstvom zachoval nádej a v poslednom kole zabojuje o postup medzi najlepšiu štvoricu súťaže. Euroteam (13 bodov), Remos (10 bodov) a FC Mariáš (5 bodov) sa predstavia v skupine o záchranu.

Vladimír Bobor (Oranjes) je na čele tabuľky strelcov najvyššej súťaže, ale Jaroslav Výboch (Euroteam) sa priblížil už len na rozdiel dvoch presných zásahov.

II.liga SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen

V tomto kole sa bojovalo aj o prvú priečku v II.lige. Výrovnaný súboj priniesol prvý gól až v závere prvého polčasu a futbalito tak vyhrávalo aj keď viac z hry mali Pivkári. Tenotkrát sa však neopakoval scenár z jesenného vzájomného merania síl a Pivkári zásluhou druhého gólu Viktora Gaža (Pivkári) v stretnutí minútu pred koncom otočili vo svoj prospech. BarBar sa v 17. minúte dostal do trojgólového vedenia, no dobre rozbehnuté stretnutie zdramatizoval v závere prvého a na začiatku druhé polčasu Miroslav Hudec (Alcolégia), ktorý tak skompletizoval hetrik. BarBar však opäť zvýšil tempo a ďalšími dvoma gólmi skompletizoval prekvapivé víťazstvo nad Alcolégiou. Tromi gólmi prispel k výhre Martin Havran ml. (BarBar), no BarBar v závere prišiel o svojho gólmana Viktora Puškára (BarBar) po nepríjemnom zranení prsta. Lokomotyv ´99 potreboval v boji o záchranu s R-Pub Unionkou bodovať k čomu svoje mužstvo priblížil Martin Nôta (Lokomotyv´99) už v 4. minúte. V závere polčasu však Branislav Kolenič (R-Pub Unionka) vyrovnal a toto skóre aj napriek ďalším šanciam zostalo nezmenené. Tornádo-Carmont malo držalo až do polovice stretnutia sľubný jednogólový náskok, ale záver stretnutia patril Stars. V priebehu troch minút výsledok otočil a v záverečnej hre vabank ešte svoje víťaazstvo potvrdil.

Pivkári (34 bodov) zdolali svojho priameho konkurenta futbaito (31 bodov) a dostali sa na čelo druholigovej tabuľky. Alcolégia (22 bodov) a R-Pub Unionka (20 bodov) si to zrejme rozdajú už len o treti emiesto a BarBar (14 bodov) so Stars (14 bodov) urobili rázny krok k záchrane. Naopak o tú sa ešte pobiju Tornádo-Carmont (9 bodov) s Lokomotyvom ´99 (6 bodov)

V tabuľke strelcov naďalej na čele Peter Kolárik (Pivkári) aj napriek tomu, že v tomto kole svoj strelecký účet nezveľadil.

III.liga SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen

V prvom polčase dostal Marián Putiš (Torro-Koliba) svoje mužstvo do dvojgólového vedenia, ale Falcon´s sa ešte v závere polčasu podarilo znížiť. V druhom dejstve však favorit prebral iniciatívu a ďalší dvojgólový strelec Juraj Kuchár (Torro-Koliba) dvomi rýchlymi gólmi definitívne zlomil odpor súpera. Priamy súboj o postup do skupiny o postup mal priniesť vyrovnaný súboj, ale skúsensoti na strane nováčika rozhodli o prekvapivo vysokom víťazstve. Po dvoch góloch strelili Tomáš Gömöry, Marián Balko a Zdeno Bezdeda (všeti Fine). Paralympiacos prelomil sériu remízových stretnutí a proti poslednej Autotechne Stars rozhodol už po prvom polčase. O víťazstvo druhého nováčika v sezóne rozhdool hetrikom Peter Zohlich a dvomi gólmi Tomáš Čierny (obaja Paralympiacos). Aj keď sa hralo prakticky len na jednu bránku oslabení Legionári dokázali s Piánkom držať priaznivé skóre ešte do 16.minúty. Do polčasu však inkasovali ešte päť gólov a o vysoké víťazstvo sa nakoniec postarala dvojica mladíkov s tromi gólmi Adrián Holic a Roman Hanuska (obaja Piánko)

Torro-Koliba (37 bodov) pokračuje suverénne za svojim cieľom a Piánku (28 bodov) zostane zrejme len súboj o striebornú priečku. Medzi najepiou štvoricu súťaže sa predstaví nováčik Paralympiacos (22 bodov) a nasleovať ho môže aj ďalší nováčik Fine (19 bodov). Shadows (18 bodov) a Falcon´s (16 bodov) však stále majú ešte šancu. Autotechne Stars (0 bodov) táto sezóna absolútne nevyšla a už má len posledné štyri stretnutia aby získala aspoň nejaký bod.

Michal Golian ml. (Torro-Koliba) je aj po tomto kole najlepším strelcom v najnižšej súťaži zvolenského malého futbalu.

Foto zo stretnutia Lokomotyv ´99 - R-Pub Unionka (Foto: Miloš Masarik)

Nasledujúce kolo SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen
V sobotu 25. mája 2019 sa od 8:00 odohrajú dohrávané stretnutia 11.kola SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen všetkých troch líg.