Pekné počasie účasti prekvapivo neprialo
12.05.2019 (Juraj Plesník)

Pekné sobotné dopoludnie prialo futbalu, ale mužstvá sa museli vysporiadať s nízkou účasťou svojich hráčov.

I.liga SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen

Priamy súboj ašpirantov na skupinu o titul začal lepšie Xanto team, keď v 20.minúte vyhrával už 3:1. Detroit však v priebehu dvoch minút vyrovnal, no plčasové vedenie však predsa len patrilo Xanto teamu. Aj v druhom polčase sa hral vyrovnaný futbal a Detroitu sa ešte raz podarilo vyrovnať. Nakoniec strhol víťazstvo na svoju stranu Xanto team k čomu prispel štyrmi gólmi Erik Schillinger a ďalšie dva pridal Adam Bočkay (obaja Xanto team). Najlepší strelec súťaže Vladimír Bobor (Oranjes) otvoril skóre už v 2. minúte, no Demitrans zdatne odolával a do polčasu viac gólov už nepadlo. Aj úvod druhého polčasu patril opäť vďaka Vladimírovi Boborovi (Oranjes) favorizovanému Oranjes a aj keď Demitrans strelil kontaktný gól ašpirant na titul hetrikom Juraja Zátureckého (Oranjes) v priebehu šiestich minút rozhodol o svojom víťazstve. Euroteamu bez striedajúceho hráča a FC Mariáš dokonca oslabený o jedného hráča v poli. Už od úvodných minút sa hralo prakticky na jednu bránku , ale FC Mariáš dokázal aj napriek početnej nevýhode dvakrát vyrovnať. Euroteam vyhrával síce ešte do 15. minúty o jeden gól, ale svoju dominanciu potvrdil až hetrikom Jaroslava Výbocha (Euroteam) v druhej časti prvého dejstva. V posledných minútach prvého polčasu prišiel FC Mariáš o dvoch zranených hráčov a stretnutie tak bolo po prvom polčase predčasne ukončené. Aj Remos nastupoval proti L-Trade bez podpory z lavičky. Už v 6.minúte bol vylúčený Andryi Bordun (Remos) a L-Trade následnú presilovku takmer ihneď využil. Po tomto momente bolo však aj toto stretnutie predčasne ukončené a tak o výsledku oboch stretnutí bude musieť rozhodnúť vedenie súťaže na svojom zasadnutí.

Aj po tomto kole kraľujú tabuľke Oranjes (34 bodov) s L-Trade (27 bodov), ktorému pribudnú ešte očakávané tri body. Xanto team (18 bodov) sa dôležitým víťazstvom mierne vzdialil svojím prenasledovateľom a je už na 3.mieste. Po dodatočnom pripísaní troch bodov sa k skupine o titul priblížil aj Euroteam (10 bodov), na štvrté miesto bude strácať už len dva body.

Vladimír Bobor (Oranjes) pridal ďalšie dva presné zásahi a túto sezónu už strelil dvadsaťjeden gólov.

II.liga SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen

BarBar nadviazal na výbornú hru v defenzíve z posledných dvoch stretnutí. V 35.minúte sa gólom Svetozára Bohuša (BarBar) ujal BarBar jednogólového vedenia nad futbalitom. Keďže obaja brankári Viktor Puškár (BarBar) a ani Peter Kozárik (futbalito) už nepustili za svoj chrbát žiadnu strelu, zrodila sa prekvapivo prvá prehra lídra súťaže v sezóne. Vyrovnaný bol aj súboj R-Pub Unionky s Tornádom-Carmont. Marián Dzurjo (Tornádo-Carmont) otvoril skóre v 7.minúte, no o štyri minúty vyrovnal Boris Grofik (R-Pub Unionka) a v úplnom závere polčasu otočil výsledok gólom Slavomír Macko (R-Pub Unionka). V druhom polčase už gól nepadol a tak si tri body pripísala R-Pub Unionka. Stars vyhrávalo po rýchlom góle, ale Alcolégia ešte do polčasu tromi gólmi Martina Fašanga (Alcolégia) otočila. Alcolégia mala raketový nástup do druhého polčasu, keď v prvých šiestich minútach skórovala trikrát, keď svoj štvrý gól v stretnutí zaznamenal Martina Fašanga (Alcolégia) a deifinitívne rozhodla o svojom víťazstve. Lokomotyv´99 nastúpil len so štyrmi hráčom a brankárom, no aj tak úvodné minúty statočne odolával. V druhom polčase však už Pivkári potvrdil svoju dominanciu aj gólovo a k vysokému víťazstvu prispel štyrmi gólmi Peter Kolárik (Pivkári)

Vďaka prekvapivému zaváhaniu futbalita (31 bodov) sa na čelo dotiahli Pivkári (31 bodov). Tak ako sa predpokladalo v skupine o postup resp. o titul druhej ligy doplnia už s istotou Alcolégia (22 bodov) a R-Pub Unionka (19 bodov). BarBar (11 bodov) vykročil ziskom cenných troch bodov k záchrane, no o tú ešte bude zrejme zaujímavý súboj až do konca sezóny.

Peter Kolárik (Pivkári) opäť zveľadil svoje strelecké konto a s ďalšími štyrmi gólmi ich už ma spolu dvadsaťtri.

III.liga SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen

Mohol to byť vyrovnaný súboj, no Autotechna Stars nastúpila na stretnutie s Falcon´s len s tromi hrčmi v poli. Od úvodu sa hralo prakticky v bránkovsku Autotechny Stars, ale statočná trojica do 8. minúty odolávala. Potom sa však roztrhlo vrece s gólmi Matej Chabada (Falcon´s) dal štyri a skóre do polčasu vysoko narastalo. V druhom polčase však bolo aj toto stretnutie predčasne ukončené. Legionári sa po dvoch góloch Štefana Orosza (Legionári) dostali už do dvojgólového vedenia. Brankár Matúš Krajč (Legionári) neisnkasoval a keďže Shadows inkasoval v závere stretnutia ešte štyrikrát (ne)očakávané víťazstvo Legionárov bolo na svete. Vyrovnané stretnutie Paralympiacosu s Piánkom prinieslo niekoľko zaujímavých šancí, ale gólov sme sa dočkali až v samom závere. V 45. minúte zaskočil brankára Andreja Makýša (Piánko) Patrik Kučera (Paralympiacos), no o tri minúty neskôr Andrej Holic (Piánko) tečoval nevynnú prihrávku pred bránku a bolo vyrovnané a mužstvá si tak body podelili. Aj Fine nastupovalo o hráča v poli menej, ale proti veľkému favoritovi to na iskrisku tak nevyzeralo. Torro-Koliba síce malo viac z hry, ale polčas nečakane prehralo. V tom druhom však zaplo na vyššie obrátky a svojho súpera jednoznačne zdolalo. Zbytočná nervozita z oboch strán sa tentokrát našťastie zaobišla bez kariet.

Torro-Koliba (34 bodov) sa vzdialilo Piánku (25 bodov) o ďalšie dva body. Faktom zostáva, že zaujímavejšou je stredná časť tabuľky. Po predpokladanom pripísaní troch bodov pre Falcon´s (13 bodov) bude rozdiel medzi nimi a tretím Paralympiacosom (19 bodov) už len tri body a šanca na postup do skupiny o postup res. titul v III.lige je tak nadohľad. Legionári (12 bodov) aj napriek výhre si zahrajú s Autotechnou Stars (0 bodov) v skupine o umiestnenie.

Michal Golian ml. (Torro-Koliba) sa s osemnástimi gólmi drží na čele tabuľky strelcov III.ligy.

Ďalšie stretnutia SCHALLER FACILITY LIMFU sú na programe v sobotu 18. mája 2019 od 8:00.