hlavicka
obsah_hore


Lídri všetkých troch líg bodovali naplno
08.05.2019 (Juraj Plesník)
 
V sobotu 04.05.2019 sa odohralo kompletné všetkých troch líg zvolenskej SCHALLER FACILITY ligy malého futbalu.
 
I.liga SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen

FC Mariáš nastúpil proti Xanto teamu odhodlane a aj keď sa hralo od začiatku na jeho polovici ihriska ojedinelú šancu využil na Norbert Mozolány (FC Mariáš) na otvárací gól stretnutia. Favoritzovaný Xanto team však zabral a v závere stretnutia potvrdil svoje víťazstvo aj vďaka gólom Miroslava Žákovica (Xanto team). Vyrovnanému stretnutiu Euroteamu s L-Trade dlho chýbali góly. Keď sa v 42. minúte presadil Jaroslav Výboch (Euroteam) zdalo sa, že obhajca titulu odíde bodov naprázdno. V mohutnom závere však v poslednej päťminútovke skóroval L-Trade trikrát a vybojoval dôležité tri body. Oranjes v priebehu štrnástich minút strelil osem gólov a už do polčasu rozhodol o drtivom víťazstve s Remosom. ktorý športovo nezložil zbrane, ale v druhom polčase už s výsledkom nedokázal nič urobiť. Nakoniec prehral s dvojciferným skóre, keď sa za Oranjes darilo strelecky dvojici Vladimír Bobor a Pavol Černický (obaja Oranjes), ktorí zaznemanli hetrik. V poslednom vyrovnanom stretnutí sa Demitrans dvakrát dokázal ujať vedenia, ale prvá polovica druhého dejstva patrila Detroitu, ktorý otočil a vybudoval si dokonca dvojgólový náskok. Poslednú desaťminútovku ovládol však Demitrans, keď Martin Dedok (Demitrans) skompletizoval hetrik. Dva neuznané góly Detroit zlomili a tak si z tohto stretnutia nepripísal ani bod.

Oranjes (31 bodov) a L-Trade (27 bodov) opäť potvrdili, že túto sezónu ich v boji o titul už zrejme nikto neohrozí. Naopak súboj o bronzovú priečku môže byť ešte nesmierne zaujímavý. Vyrovnanú trojicu Demitrans (15 bodov), Xanto team (15 bodov) a Detroit (14 bodov) drží na dohľad ešte aj Euroteam (10 bodov). Náznak prebudenia Remosu (7 bodov) zostal len náznakom a naďalej zostáva s FC Mariáš (5 bododv) v zóne ohrozenia.

Vladimír Bobor (Oranjes) túto sezónu nájde konkurentov v tabuľke strelcov zrejme len medzi vlastnými spoluhráčmi. S devätnástimi gólmi je na čele pred dvojicou Pavol Černický a Ján Kouřil (obaja Oranjes).

II.liga SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen

Keď sa Alcolégia v úvode druhého polčasu dostala do dvojgólového vedenia, zdalo sa , že líder súťaže zaznamená prvú prehru v sezóne. Dramatický záver však priniesol pekné futbalové divadlo. Martin Makovický (Alcolégia) zneškodnenou penaltou ešte držal svoje mužstvo v hre, ale mobilizované futbalito nakoniec svoju túžbu po troch bodoch naplno druhým gólom Ivana Budiača (futbalito) v stretnutí v predposlednej minúte. Tornádo-Carmont držalo krok s Pivkármi len v prvom polčase. Vladimír Grajciar (Pivkári) výstavnými gólmi v druhom dejstve rozhodol o víťazstva favorita. Dôležitý súboj o záchranu priniesol vyrovnaný súboj BarBaru s Lokomotyvom ´99 na čele so spoľahlivými výkonmi oboch brankárov. Keďže sa ani jedno z mužstiev strelecky nepresadilo body sa delili. Stars otvorili skóre stretnutia, no odpoveď od R-Pub Unionky prišla takmer ihneď a do polčasu už videla o dva góly. V úvode druhého polčasu skompletizoval Ján Paraj (R-Pub Unionkou) hetrik a R-Pub Unionka si už víťazstvo postrážila.

futbalito (31 bodov) a Pivkári (28 bodov) pokračujú v boji o prvú priečku a pred svojimi prenasledovateľmi Alcolégiou (19 bodov) a R-Pub Unionkou (16 bodov) svoj náskok zveladili. Už v ďalšom kole sa môže definitívne rozhodnúť ktorá štvorica si zahrá o postup a ktorá o záchranu. Skupina o záchranu ešte môže byť zaujímavá, keďže mužstvá na 5.mieste Stars (11 bodov) a 8.mieste Lokomotyv´99 (5 bodov) delí dosuiahnuteľných 6 bodov.


Peter Kolárik (Pivkári) si o jeden gólik polepšil a s devätnástimi gólmi je lídrom tabuľky strelcov druhej ligy.

III.liga SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen

Už keď to vyzeralo, že úvodné stretnutie tretej ligy medzi Falcon´s a Paralympiacosom skončí bezgólovou remízou udrel Samuel Marunčiak (Falcon´s). Na tri body to však nestačilo keď v posledných sekundách stretnutia vyrovnával Viktor Gombala (Paralympiacos). Autotechna Stars odhodlaná konečne v sezóne bodovať začala výborne a v prvom polčase si vybudovala dvojgólový náskok. V druhom však Fine zaplo na vyššie obrátky a Ondrej Janeček (Fine) v priebehu piatich minút strhol výsledok v prospech nováčika. Torro-Koliba rozobralo Legionárov, ktorým dovolilo skorigovať skóre až v závere stretnutia. Za víťaza sa strelecky zaskveli trojgólový Michal Golian ml. a dvaja dvojgólový strelci Marián Putiš a Peter Račko (všetci traja Torro-Koliba). Divácky atraktívny duel mali možnosť sledovať všetci, ktorí zostali až do záveru hracieho dňa. Piánko sa rýchlym gólom v úvode druhého polčasu dostalo do dvojgólového trháku, ale Shadows tromi gólmi v priebehu 32. až 38. minúty otočil vo svoj prospech, keď sa dvakrát presadil Peter Gaal (Shadows). Piánko však rýchlo vyrovnalo a päť minút pred koncom zariadil zisk troch bodov Peter Dúbravský (Piánko)

Piánko
(24 bodov) zostáva na dohľad suverénnemu Torro-Koliba (31 bodov), ale zaujímavejšou je ďalšia časť tabuľky, keď tretí Paralympiacos (18 bodov) a šiesty Falcon´s (13 bodov) delí len päť bodov. Ani v jedenástom kole Autotechna Stars (0 bodov) nebodovala aj keď tentokrát k tomu mala zrejme najbližšie.

Michal Golian ml. (Torro-Koliba) sa o jeden gól posunul do čela tavuľky strelcov treťej ligy so sedemnástimi presnými zásahmi pred Peterom Gaalom (Shadows).

Foto zo stretnutia futbalito - Lokomotyv ´99 (Foto: Štefan Korim)
Foto zo stretnutia Tornádo-Carmont - Pivkári (Foto: Miloš Masarik)
 
Nasledujúce kolo SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen

Ďalšie stretnutia SCHALLER FACILITY LIMFU sú na programe v sobotu 11. mája 2019 od 8:00.

 I.liga SCHALLER FACILITY LIMFU 13.kolo  
09:00 Detroit - Xanto team
09:00 Demitrans - Oranjes
10:00 FC Mariáš - Euroteam
10:00 L-Trade - Remos

 II.liga SCHALLER FACILITY LIMFU 13.kolo
08:00 BarBar - futbalito
11:00 R-Pub Unionka - Tornádo - Carmont
12:00 Stars - Alcolégia
13:00 Pivkári - Lokomotyv ´99

 III.liga SCHALLER FACILITY LIMFU 13.kolo  
08:00 Falcon´s - Autotechna Stars
11:00 Shadows - Legionári
12:00 Paralympiacos - Piánko
13:00 Fine - Torro - Koliba

Autor článku: Juraj Plesník


spodok
c3jo design