hlavicka
obsah_hore

Oranjes aj futbalito svojím súperom nadeľovali
21.04.2019 (Juraj Plesník)

V sobotu 20.04.2019 sa odohralo kompletné veľkonočné kolo zvolenskej SCHALLER FACILITY ligy malého futbalu. V dvanástich stretnutiach nebola opäť núdza o vyrovnané súboje.

I.liga SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen

Remos kráčal za víťazstvom proti Euroteamu hneď od začiatku a v 7. minúte vyhrával už 2:0. Do polčasu aj vďaka hetriku Andriya Borduna (Remos) vyhrával už trojgólovým rozdielom. Výsledné skóre svojím druhým gólom v stretnutí Jaroslav Výboch (Euroteam) už len skorigoval. V zbytočne nervóznom stretnutí zlomil Demitrans odpor FC Mariáš až v závere úvodného dejstva tromi gólmi v priebehu štyroch minút. Definitívne potvrdil víťazstvo Demitrans svojím druhým gólom Štefan Sudimák ml. (Demitrans) a skóre uzavrel Hugo Zaťkov (Demitrans). Detroit nastúpil proti obhajcovi majstrovského titulu L-Trade bez gólmana, ale výsledok to výraznejšie nepoznačilo. Dva góly Miroslava Hanusku (L-Trade) však pomohli L-Trade k plnému bodovému zisku. V poslednom stretnutí nastupoval Xanto team taktiež bez stabilného brankára, no tentokrát to už hráči Oranjes zužitkovali naplno. Najmä závery oboch polčasov boli gólovo úrodné a tak sa celkom jednoducho rozdilo ich vysoké víťazstvo.

Oranjes (28 bodov) a L-Trade (24 bodov) si upevnili svoju pozíciu na čele tabuľky. K Mužstvám zo stredu tabuľky sa vďaka víťazstvu pridáva aj Remos (4 body), ktorý sa odpútal z dna tabuľky a na tretí Detroit (14 bodov) stráca sedem bodov.

Vladimír Bobor (Oranjes) sa aj v tomto kole presadil dvakrát a so šestnástimi presnými záshami zostáva na čele tabuľky prvoligových strelcov.

II.liga SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen

Lokomotyv ´99 nastúpil proti futbalitu v početnej nevýhode a už v prvom polčase totálne prepadol, keď inkasoval až desať gólov. V druhom polčase futbalito vo svojej kanonáde pokračovalo a o konečný výlsedok sa postarali najmä päťgólový Peter Guglava (futbalito) a až trojica trojgólových strelcov Igor Solovič, Peter Libič a Ivan Budiač (všetci futbalito). V zaujímavejšom stretnutí Pivkári hneď v úvode so Stars prehrávali, ale v ďalšom priebehu stretnutie otočili. Stars však ešte do polčasu vyrovnalo a keďže Pivkári svoje vedenie neudržali ešte dvakrát body sa nakoniec delili. Zásluhu na zisku bodu pre nováčika druhej ligy si pripísal aj dvojgólový Rastislav Boďa (Stars). Aj ďalšie stretnutie bolo nesmierne vyrovnané. O najtesnejšom víťazstve Alcolégie nad Tornádom-Carmont rozhodol jediným gólom v stretnutí v poslednej minúte Kristián Mihál (Alcolégia). R-Pub Unionka začala súboj s BarBarom lepšie, ale ten potvrdil zlepšujúcu sa formu dvomi gólmi otočil a získal dôležité tri body.

futbalito (28 bodov) odskočilo prenasledujúcim Pivkárom (25 bodov). Aj Alcolégia (19 bodov) si upevnila svoju pozíciu v hornej časti tabuľky a BarBaru (7 body) sa podarilo odpútať z poslednho miesta.

Peter Kolárik (Pivkári) zostáva na prvej priečke tabuľky druholigových strelcov, ale Peter Guglava (futbaito) sa priblížil na rozdiel dvoch gólov.

III.liga SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen

Falcon´s opäť raz zabojoval a pripísal si ďalšie víťazstvo, tentokrát proti húževnatým Legionárom. Vo vyrovnanom stretnutí nováčikov vo zvolenskej lige malého futbalu Fine s Paralympiacosom sa začali diať veci až v druhom polčase. Fine vyhrávalo už o dva góly, ale Jaroslav Čierny (Paralympiacos) dvomi gólmi zavelil k obratu v priebehu štyroch minút, no body sa však nakoniec delili. Torro-Koliba si rozhodujúci náskok vytvorilo už v prvom polčase a o jednoznačnú výhru nad Shadows sa postaral trojgólový Marián Putiš (Torro-Koliba)

Aj Torro – Koliba (28 bodov) zostáva neohrozeným lídrom. Autotechna Stars (0 bodov) naďalej čaká na bod v tejto sezóne.

V tomto kole dvojgólový Michal Golian (Torro-Koliba) sa vyrovnal Peterovi Gaalovi (Shadows) a obaja vedú tabuľku treťoligových strelcov so štrnástimi gólmi

Foto zo stretnutia futbalito - Lokomotyv ´99 (Foto: Štefan Korim)

Nasledujúce kolo SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen

Ďalšie stretnutia SCHALLER FACILITY LIMFU sú na programe v sobotu 27. apríla 2019 od 8:00.