hlavicka
obsah_hore

Víťaz dohrávky poskočil na štvrté miesto prvoligovej tabuľky
31.03.2019 (Juraj Plesník)

Až poslednú sobotu 30.03.2019 sa podarilo dobehnúť resty z jesennej časti sezóny SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen 2018/2019 a to dohrávkou stretnutia 1.kola medzi Euroteamom a Xanto teamom.

I.liga SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen

Stretnutie bolo od začiatku celkom vyrovnané aj keď nebezpešnejší boli pred bránkou hráči Euroteamu. Xanto team sa osmelil a po strele z diaľky a následnej dorážky Andreja Matúša sa ujal vedenia. Do polčasu sa ešte presadil efektne aj osamotený Peter Sekerka a náskok Xanto teamu bol tak dvojgólový. V druhom polčase sa hra viac otvorila, čo znamenalo viac šancí na oboch stranách obaja gólmani Jozef Snopko (Euroteam) ako aj Pavol Kováč (Xanto team) zlikvidovali niekoľko sľubných šancí. Keď sa presadil sviatočný strelec Juraj Plesník (Xanto team) a po dolsedovaní odrazenej lopty skóroval po druhýkrát Peter Sekerka (Xanto team) o víťazovi tohto stretnutia už nebolo pochýb. Euroteam sa snažil ešte stretnutie zdramatizovať, ale skórovať sa mu podarilo až z poslednej šance, čo znamenalo len skorigovanie výsledku.

Xanto team
si vďaka víťazstvu v tabuľke polepšil, keď preskočil nie len Euroteam, ale o skóre aj Demitrans a posunul sa na 4.miesto ligovej tabuľky.

Do celkového poradia strelcov dnešní úspešní kanonieri neprehovorili a naďalej v nej tak dominujú hráči z Oranjes. Pavol Černický a Vladimír Bobor s dvanástimi presnými zásahmi a tretí Ján Kouřil s jedenástimi.

Nasledujúce kolo SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen

Ďalšie stretnutia SCHALLER FACILITY LIMFU sú na programe v sobotu 13. apríla 2019 od 8:00.