hlavicka
obsah_hore

Euroteam 40 a FC Coffola 40 strelecky explodovali
10.02.2019 (Miloš Masarik)

V  nedeľu pokračovala v športovej hale ZŠ Námestie mládeže na Zvolenskom sídlisku Západ Liga 40+ v malom futbale. Siedme kolo XV.ročníka ligy hráčov nad 40 rokov v sezóne 2018 / 2019 SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen bolo doteraz najbohatšie na góly a padali rekordy ligy.

V troch stretnutiach padlo celkom 58 gólov, na ktorých sa podieľalo 24 strelcov. Najúspešnejšími strelcami boli tento krát hráči FC Coffola 40 Rasťo Torňoš, ktorý skóroval 10 krát , Aďo Štefko strelil 8 gólov a Ján Dvorovenko rozvlnil sieť SP Hronn Xanta 40 5 krát. Strelecky sa darilo aj lídrovi súťaže Euroteamu 40 proti Falcon´s 40, keď po štyri góly zaznamenali Števo Sudimak a Ján Paraj. Hetrik si pripísal aj Marcel Grofik (R-Pub 40).

Každému stretnutie predchádzala minúta ticha na počesť bývalého hráča Ligy 40 Dušana Balona.

Všetky stretnutia rozhodoval Igor Vlačuha, udelil jedinú žltú kartu. Stretnutia sledovalo 123 divákov.

V prvom stretnutí  piate RakyElán 40 síce viedli gólmi Šipulu a Šimka, no potom znížil za štvrtý R-Pub 40 Soták a vyrovnal Kolenič. Do konca druhého dejstva však získali pre „elánistov“ vedenie neskutočným gólom z uhla Šipula a výborne chytajúceho Tužinského prestrelil ešte Hakeľ. V druhom dejstve „pubáci“ znížili po Grofikovej strele, Hakeľ však kontroval strelou k žrdi a opäť na rozdiel gólu znížil s prehľadom Kaščák. Keď skóroval Turoczy  dve minúty pred koncom, zdalo sa rozhodnuté, no R-Pub 40 bojoval a 40 sekúnd pred koncom delovkou do vinkla nedal Rausovi šancu Grofik, ktorý ešte stihol strelou k žrdi i vyrovnať.

zk

Na druhý zápas nastúpil vedúci  Euroteam 40 proti prekvapeniu súťaže tretiemu Falcon´s 40. V prvom vzájomnom stretnutí  bolo skóre 11:4 pre „maňkovcov“.  I teraz „načal“ Sása dvomi gólmi Paraj, po chybe obrany znížil Horvát, no potom Balko premenil tutovku do prázdnej brány a favorit rýchlymi protiútokmi rozhodol o osude stretnutia už v prvom polčase, keď Sudimák zaznamenal dva góly a skóre uzavrel pohodlne Janeček. V druhom dejstve Euroteam 40 deklasoval „sokolov“,  po 4 góly zaznamenali SudimakParaj, Guzmana dvakrát prekonal najnebezpečnejší „sokol“ Krokoš.

1

V prvom vzájomnom stretnutí zohrali obe mužstvá z tretieho duelu výborný zápas. Teraz však mužstvá nehrali v kompletných zostavách a druhí „coffoláci“ diktovali tempo stretnutia a zasypali Snopka v bráne SP Hronn Xanta 40 spŕškou striel a z množstva šancí dokázali do polčasu skórovať 10 krát. V druhom dejstve však stupňovali tempo a striedajúci brankár Plesník nestačil vyťahovať lopty zo siete. Pri rekordných 25 góloch Torňoš skóroval 10 krát,  Štefko strelil 8 gólov a  Dvorovenko rozvlnil sieť 5 krát. Roman Ľupták strelil dva góly SP Hronn Xanta 40.

11:00 FC Coffola 40 25 - 3 SP Hronn Xanto 40