obsah_hore

Raky Elán 40 otočil takmer stratený zápas
28.01.2019 (Miloš Masarik)

Netradične v nedeľu 27.1.2019 pokračovala v športovej hale ZŠ Námestie mládeže na Zvolenskom sídlisku Západ šiestym kolom Liga 40+ v malom futbale.

V XV.ročníku ligy hráčov nad 40 rokov v sezóne 2018 / 2019 Schaller facility LIMFU Zvolen šestica mužstiev začala zápasy odvetnej časti. Po polovici súťaže vedie o skóre Euroteam pred obhajcom titulu a päťnásobným víťazom súťaže FC Coffola 40.

V šiestom kole v troch stretnutiach padlo celkom 37 gólov, na ktorých sa podieľalo 23 strelcov. Najúspešnejší s dosiahnutým hetrikom boli Peter ŠipulaJaro Valovčan (obaja RakyElán 40) i Roman Ľupták (SP Hronn Xanto 40), ktorý vedie tabuľku strelcov so 14 gólmi. Doteraz v piatich kolách Ligy 40+ padlo 216 gólov a strelecky sa doteraz presadilo až 51 strelcov. Všetky stretnutia rozhodoval s nadhľadom Peter Hanes, hralo sa síce niekedy na hrane pravidiel, „padli“ len tri žlté karty.

V prvom stretnutí nastúpili v priamom súboji o odpútanie sa z poslednej priečky RakyElán 40 proti „xanťákom“. Ich vzájomný súboj v úvodnom kole bol nesmierne vyrovnaný a o gól bolo lepšie SP Hronn Xanto 40, ktoré i teraz proti „elánistom“ začalo dobre,  v úvode po akcii Romana Ľuptáka otvorilo skóre. Koreň síce vyrovnal, no do polčasu dalo SP Hronn Xanto 40 ešte šesť gólov a korigovať stihol iba Valovčan. Ľupták dosiahol hetrik, no potom sa zranil a v druhom dejstve „raky hrajúce s elánom“ znižovali stav, vyvinuli tlak, gól zaznamenal dokonca brankár Rausa, potom pokutový kop premenil s istotou Koreň a keď skompletizovali hetrik ŠipulaValovčan dostali sa do vedenia a vo veľmi kvalitnom stretnutí získali plný počet bodov.

zk     Suja

Na druhý zápas nastúpili štvrtý „sokoly“ proti úradujúcemu majstrovi druhému FC Coffola 40. V prvom vzájomnom súboji utŕžili Falcon´s 40 prehru o 11 gólov a očakávala sa i tentokrát gólová nádielka, no opak bol pravdou. Najprv sa vyskytol na správnom mieste Pečarka a usmernil loptu za Zamiera, potom po dlhých bezgólových minútach a troch nevyužitých šanciach Falcon´s 40 vyrovnal delovkou Dvorovenko. Polčasové skóre uzavrel Štefko. V druhom dejstve „šatarovci“ zlepšili hru po góle Torňoša, znižoval Krokoš a potom trafil do žrde Caban, ale Gajdoš už vyrovnal. Gól Draka upokojil favorita, no Sás vychytal nemožné a  Krokoš vyrovnal, vedenie pre FC Coffolu 40 zabezpečil Štefko, konečné slovo mali prekvapivo „sokoli“ a Horvát vyrovnal na konečných 5:5.

gol 1 Drako

Tretie stretnutie zohrali tabuľkovo tretí s prvým, v prvom vzájomnom stretnutí zvíťazil Euroteam 40 nad R-Pubom 40 o 5 gólov a „maňkovci“ boli jednoznačným favoritom. Priebeh bol však tentokrát iný. Skóre otvoril nezadržateľný Mančák a „Eurákom“ sa podarilo vyrovnať až z piatej šance, keď výborne chytajúceho Tužinského prekonal Paraj. Zanedlho po Grofikovej šanci bol znova vo vedení R-Pub 40, no do polčasu vyrovnal Vojtek. Druhé dejstvo už bolo v réžii vedúceho mužstva tabuľky a Slančík už nekapituloval.

gol 1 Paulovčík

Foto zo zápasu FC Coffola 40 - Falcon´s 40 (Miloš Masarik)