hlavicka
obsah_hore

Na čelo tabuľky sa dostal Euroteam 40
24.01.2019 (Miloš Masarik)

V športovej hale ZŠ Námestie mládeže na Zvolenskom sídlisku Západ pokračovala tromi stretnutiami piateho kola XV.ročníka ligy 40+ v malom futbale.

V hracom dni padlo prekvapivo až 43 gólov, na ktorých sa podieľalo 25 strelcov.

Najúspešnejšími strelcami boli so štyrmi gólmi Miro Ľupták (Falcon´s 40) a Ján Dvorovenko (FC Coffola 40), hetrik zaznamenali Maťo Pečarka (Falcon´s 40), Ján Paraj a Dušan Vojtek (obaja Euroteam 40) i Roman Ľupták (SP Hronn Xanto 40), ktorý sa tak dostal do čela tabuľky strelcov po polovici súťaže s 11 gólmi, keď o gól prekonal vedúceho Števa Sudimaka (Euroteam 40 ), ktorý v tomto kole nehral.

Doteraz v piatich kolách Ligy 40+ padlo 179 gólov a strelecky sa presadilo až 51 strelcov. Všetky stretnutia rozhodoval Igor Vlačuha, hralo sa slušne bez kariet.

V prvom stretnutí o skóre druhý Euroteam 40 potvrdil rolu favorita v súboji s piatym RakyElán 40 a už do polčasu si zabezpečil pohodlné vedenie, keď ich k zlepšenému výkonu „nabudila“ Kvasnova žrď. V druhom dejstve „euráci“ vystupňovali tlak a nadelili Rausovi ešte sedem gólov. Strelecky si hetrikom do tabuľky strelcov prilepšili Paraj a Vojtek a prispeli o skóre k posunu Euroteamu 40 na prvú priečku.

1

Na druhý zápas nastúpil tretí R-Pub 40 proti lídrovi súťaže. Hráči FC Coffola 40 začali vlažne a na prekvapenie favorit inkasoval už na začiatku, Torňoš síce vyrovnal, ale onedlho bolo už po akcii výborne chytajúceho Vala a Tužiského voleji 3:1 a po znížení delovkou Štefka z protiútoku udržal dvojgólové vedenie „pubákov“ Kaščák. Do polčasu však „coffoláci“ vyrovnali, ale dráma pokračovala i v druhom dejstve a ešte päť minút pred koncom bolo nerozhodne 5:5. Potom však doslova vykúpil favorita svojim tretím a štvrtým gólom výborne pozične hrajúci Dvorovenko.

Štefko

V treťom stretnutí kola nastúpili šiesty Falcon´s 40 proti štvrtému SP Hronn Xanto 40 a obe mužstvá získali doteraz iba po tri body a takto sa odzrkadlil i pomer síl v prvom polčase, ktorý skončil nerozhodne i vďaka výkonu brankára Snopka v drese „xantákov“. V druhom dejstve sa v závere vyznamenal v bráne „sokolov“ najstarší hráč Ligy 40 Uhrík a hetrikom prispel k víťazstvu i Pečarka. Hetrik Romana Ľuptáka za SP HRonn Xanto na víťazstvo nestačil. Dvomi gólmi v závere rozhodol stretnutie štvorgólový „sokol“ Miro Ľupták. Falcon´s 40 sa dostali na 4.priečku tabuľky.

Kopčan

Foto zo zápasu Euroteam 40 - Raky Elán 40 (Miloš Masarik)