hlavicka
obsah_hore


V Super cupe štyridsiatnikov zvíťazil zvolenský Euroteam 40
29.03.2019 (Miloš Masarik a Juraj Plesník)
 
Iba prednedávnom skončil XV. ročník ligy hráčov nad 40 rokov v malom futbale vo Zvolene a podobne i liga štyridsiatnikov v rámci banskobystrickej MÚMF.

Obidve organizácie v malom futbale majú nadštandardné vzťahy i keď medzi nimi vládne dlhoročná športová rivalita. Po vzájomnej dohode a pod vedením Jána RačkaJozefa Adameka pripravili 1.ročník Super cupu 40+ pre hárčov nad štyridsať rokov v malom futbale, na ktorom mali právo štartu prvé dve mužstvá z jednotlivých líg.

Zvolenskú Ligu 40+ reprezentovali čerstvý víťaz Euroteam 40, ktorý získal v tejto súťaži svoj druhý titul a  vicemajster FC Coffola 40, päťnásobný víťaz zvolenskej ligy hráčov nad štyridsať rokov. MÚMF Banská Bystrica reprezentoval majster Team MIX a druhé mužstvo v poslednej sezóne Kemada.

Turnaj sa odohral v sobotu 20.marca 2019 vo výborných podmienkach v hale ZŠ v Sásovej. Aktéri sa stretli v štyroch stretnutiach, ktoré rozhodovali Vladimír KosecPeter Plavec.

V prvom meraní bystricko-zvolenských futbalových schopností vicemajster Kemada 40 dostal gól už v 3 minúte po strele Dušana Vojteka, no už o päť minút vyrovnal Ľubomír Potančok. Euroteam 40 pokračoval v tlaku, no Jozef Adamek vychytal šance Mariána Balka i Jána Paraja. Na druhej strane Ján Slančík zlikvidoval Mariána Goleckého tutovku. Po rýchlom protiútoku skóroval Ondrej Janeček. V druhom polčase Marián Golecký v úvode vyrovnal po peknej akcii Róberta Čuloka. Štefan Sudimak však dostal Zvolenčanov do vedenia po individuálnej akcii a v závere pri snahe domácich  vyrovnať upravil na konečných 4:2. Dodatkové pokutové kopy skončili remízou 3:3.

- Kemada BB 40 2 - 4 Euroteam ZV 40
  -
Potančok Ľubomír
1
 
(1-2)
 
gol
2
Sudimák Štefan
 
Golecký Marián
1
      gol 1 Vojtek Dušan
             
gol
1
Janeček Ondrej
                   
         
penalty
       
     
3-3
       

V druhom zápase nastúpil banskobystrický majster Team Mix 40 proti zvolenskému vycemjastrovi FC Coffola 40. Mužstvá hrali vo veľmi svižnom tempe, vytvárali si šance, no výborne zachytali obaja brankári Andrej Chrenka aj Marek Zemiar. Skóre otvorili v 9 minúte Zvolenčania, keď sa presadil Miroslav Potkan. Do polčasu však vyrovnal Marek Prostredný. Potom šla do vedenia FC Coffola 40 po góle Rastislava Torňoša, no o dve minúty vyrovnal delovkou Ján Faško. Presnou strelou odpovedal Ján Maľa, ale v závere dominovali po rýchlych kombinačných akciách Team Mix 40. V poslednej minúte dvakrát skóroval Vladimír Kán a rozhodol o víťazstve Bystričanov. Aj v druhom penaltovom rozstrele sa mužstvá rozišli zmierlivo po výsledku 4:4.

- Team MIX BB 40 4 - 3 FC Coffola ZV 40
  -
Kán Vladimír
2
 
(1-1)
 
gol
1
Maľa Ján
 
Prostredný Marek
1
     
gol
1
Torňoš Rastislav
 
Faško Ján
1
     
gol
1
Potkan Miroslav
                   
         
penalty
       
     
4-4
       

Tretie stretnutie bolo najočakávanejším. Stretli sa majstri posledného ročníka oboch líg hráčov nad štyridsať rokov. V oboch celkoch boli kľúčovými hráčmi brankári. Ján Slančík a Andrej Chrenka sa prekonávali. Po rýchlom góle Vladimíra Kána vyrovnal s prehľadom po prihrávke bDrozda Ľuboš Šovčík. Euroteam 40 však viedol gólom Sudimáka, ale polčasový výsledok stanovil pekným gólom Roman Čipčala. Štefan Sudimak začal polčas svojím druhým gólom v stretnutí po individuálnom prieniku, no najlepší hráč bystričanov Marek Prostredný minútu po rýchlom protiútoku vyrovnal. Do konca zápasu už dominovali brankári a ďalšie góly nepadli. Do tretice sa v dodatočných pokutových kopoch nerozhodlo.

- Euroteam ZV 40 3 - 3 Team MIX BB 40
  -
Sudimák Štefan
2
 
(2-2)
 
gol
1 Prostredný Marek
 
Šovčík Ľuboš
1
      gol 1 Kán Vladimír
              gol 1 Čipčala Roman
                   
         
penalty
       
     
3-3
       

V poslednom zápase sa stretli vicemajstri v priamom súboji o tretie miesto. Kemada 40 v úvode dvakrát skórovala po strelách Mariána Goleckého. Potom znížil Rastislav Torňoš a vyrovnal Ján Maľa. Rastislav Torňoš dostal FC Coffolu 40 i do vedenia, no Golecký skompletizoval hetrik. O tri minúty ho napodobnil Rastislav Torňoš . Do polčasu začal svoju gólovú smršť nenápadný Martin Dušička, ktorému čistý hetrik prekazil svojim štvrtým gólom spoluhráč Marián Golecký. Ľubomír Potančok prekonal Juraja Cingela minútu pred koncom, no výsledok ešte kozmeticky upravil Ján Dvorovenko. Dodatkové pokutové kopy skončili 3:1 pre FC Coffola 40, keď sa zaskvel Juraj Cingel, ktorý z piatich penált dostal jediný gól.

- Kemada BB 40 8 - 5 FC Coffola ZV 40
  -
Golecký Marián
4
 
(4-4)
 
gol
3 Torňoš Rastislav
 
Dušička Martin
3
      gol 1 Maľa Ján
 
Potančok Ľubomír
1
      gol 1 Dvorovenko Ján
                   
         
penalty
       
     
1-3
       

Víťazom sa stal čerstvý zvolenský majster Euroteam 40 pod vedením Milana Maňku iba o skóre pred majstrom banskobystrickej Ligy 40 Team Mix 40 pod vedením Jána Faška. Tretia skončila Kemada 40 Jozefa Adameka a poradie uzavrela FC Coffola 40 vedená Dodom Šatarom.

Po skončení súťaže sa uskutočnilo vyhodnotenie ročníka v neďalekom reštauračnom

vyhodnotil Peter Suja a spoločne s členmi výboru odovzdali mužstvám originálne diplomy a kapitán víťazného Euroteamu 40 prevzal i putovný pohár.

Víťaz 1. ročníka Super cupu 40+ mužstvo Euroteam 40 (Miloš Masarik)
Víťaz 1. ročníka Super cupu 40+ mužstvo Euroteam 40 (Miloš Masarik)

Zostava mužstva Euroteam 40 Zvolen :
Maňka Mlan, Kurčík Jozef, Vojtek Dušan, Paraj Ján, Paulovčík Patrik, Račko Ján
Drozd Patrik, Sudimák Štefan, Slančík Ján, Šovčík Ľuboš, Balko Maroš

Zostava mužstva Team MIX 40 Banská Bystrica :
Chrenka Andrej, Prostredný Marek, Faško Ján, Kán Vladimír, Čipčala Roman

Zostava mužstva Kemada 40 Banská Bystrica :
Adamek Jozef, POtančok Ľubomír, Sirági Martin, Golecký Marián, Dušička Martin, Čulok Róbert

Zostava mužstva FC Coffola 40 Zvolen :
Zemiar Marek, Cingel Juraj, Páleník Ladislav, Dvorovenko Ján, Maľa Ján, Torňoš Rastislav, Borgoň Marián, Potkan Miroslav

Autor článku: Miloš Masarik


spodok
c3jo design