hlavicka
obsah_hore


Winter Cup v Korni privíta 30 najlepších tímov Slovenska!
27.01.2019 (malyfutbal.sk)
 
Mužstvá z celého Slovenska, ktoré uspeli v regionálnych kolách zimných halových turnajov, alebo vyhrali svoju súťaž, mieria na severozápad Slovenska. Finále zimného turnaja SZMF Winter Cup 2019 v Korni pod hlavičkou Slovenského zväzu malého futbalu hostí 9. februára 2019 tímy, ktoré sú v malom futbale pojmami.

 
Tento ročník o šesť tímov viac
Posledného ročníka sa zúčastnilo 24 tímov. Titul sa podarilo uchmatnúť bratislavskému FC Bepon. Druhé miesto obsadil trenčiansky klub Prípravka 99 a bronz putoval do Nitry do tímu Pivkárov. Tento rok sa záverečného turnaja zúčastní o šesť tímov viac a kvalita tímov určite stúpla. Uvidíme, ktorý tím príde v najlepšej forme a podarí sa mu vyhrať toto mimoriadne kvalitne obsadené podujatie!


Turnaj bez jasného favorita

Druhý ročník Winter Cupu prebehne deviateho februára. Absolvuje ho tridsiatka tímov z mnohých líg a kútov Slovenska. Titul obhajuje bratislavský klub FC Bepon, ktorý sa na turnaji predstaví pod novým názvom FC BPN. Medzi okruh najväčších favoritov turnaja bude iste patriť i známe Atletico Trnava F.C. Ak sa zíde v plnej sile, môžeme sa tešiť na fantáziu v pohybe. Pivkári z Nitry pred rokom ukázali, že aj keď sú medzi tímami malého futbalu nováčikom, tento štýl im veľmi vyhovuje. Zabudnúť nemôžeme ani na FC Letka, Jedáleň Mirka, či TO-DAY u Capka. K veľkým favoritom treba určite priradiť tiež aktuálneho majstra Slovenska ASGuard security Košice, ktorý bude mať určite len tie najvyššie ambície. Z nováčikov turnaja sa veľa očakáva od tímu Lipino Žilina, ktoré na severe Slovenska triumfovalo pri svojej premiérovej účasti v súťaži a vo svojom kádri má množstvo šikovných futbalistov. Na výslnie sa určite bude chcieť dostať aj ambiciózny klub L-Trade zo Zvolena.

Futbal Aréna Korňa
Futbal Aréna Korňa
 

Do nadstavbovej časti 16 najlepších
Tridsiatka mužstiev bude rozdelená do šiestich skupín, A – F. Každá skupina bude mať päť tímov. Do nadstavbovej časti (osemfinále) postúpi najlepších 16 tímov. Presné zloženie skupín sa dozvieme najneskôr štvrtého februára. Do tohto termínu prebehne žreb skupín. Tri skupiny sa odohrajú doobeda a tri poobede. Osem najlepších tímov (najlepšie dva tímy z každej skupiny + dva najlepšie tímy z tretích miest skupín A,B a C) z doobedňajších skupín postupuje do prvých osemfinálových súbojov. Víťazi týchto zápasov následne čakajú na svojich štvrťfinálových súperov zo skupín D – F, ktorých priebeh bude rovnaký ako v doobedňajších skupinách.


Víťaz získava miestenku na Európske podujatie EMF
Ocenené trofejou a medailami budú tri najlepšie tímy turnaja. Ocenený bude taktiež najlepší strelec a najlepší brankár turnaja. Celkový víťaz okrem rešpektu, slávy, majstrovského titulu a trofeje získa miestenku na európske podujatie, ktoré bude organizovať Európska federácia malého futbalu (EMF).

Finále SZMF Winter Cupu bude mať výbornú účasť.
Finále SZMF Winter Cupu bude mať výbornú účasť.
 

Očakáva sa veľká kvalita tímov
O tom, že tímy prídu v silnom zložení a pred nami je kvalitný turnaj, je presvedčený aj generálny sekretár SZMF Matúš Kocún: „Verím, že tímy prídu v tom najsilnejšom zložení. Na turnaji bude realizačný tím reprezentácie Slovenska v malom futbale, ktorý bude hráčov sledovať. Tohto roku sú pre nás vrcholom sezóny majstrovstvá sveta v malom futbale v Austrálií. Hráči o tom vedia a my budeme môcť sledovať všetkých hráčov v zápasoch proti kvalitným súperom. Preto verím, že tímy pricestujú s najlepšími hráčmi a tí sa budú chcieť ukázať, pretože aj toto podujatie nám má pomôcť vo výbere hráčov do reprezentácie. Tieto tímy sú vo svojich ligách najlepšie, no vidieť hráčov v zápase proti najkvalitnejším hráčom malého futbalu Slovenska je to, čo potrebujeme. Preto verím, že máme pred sebou skvelú akciu!“

Abecedný zoznam tímov:
AC Emian Prešov
TOP Liga Prešov
 
AFK Bratislava
TOP Liga Bratislava
 
Arkádia 1FC Žilina
TOP Liga Žilina
 
ASGuard Security Košice
KNL Košice
 
Atletico Trnava F.C.
TOP Liga Trnava
 
Bosé Nohy Bratislava
BLMF Bratislava
 
Crvena Zvezda Prešov
Miniliga Prešovskej Univerzity
 
Detroit Zvolen
SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen
 
Eli Academy Prešov
TOP Liga Prešov
 
FC BPN Bratislava
Bratislava
 
FC Letka Trenčín
MUMF Trenčín
 
Feyenoord Košice
KNL Košice
 
Hlohovecké hviezdy FC
TOP Liga Nitra
 
Jaščurky Prešov
Miniliga Prešovskej Univerzity
 
Jedáleň Mirka Prešov
3b Uličná liga Prešov
 
Koniferum Lipany
-
 
Lipino Žilina
TOP Liga Žilina
 
Los pollos Hermanos Prešov
TOP Liga Prešov
 
L-Trade Zvolen
SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen
 
MUNDIAL Košice
-
 
Old Katenačo Bratislava
TOP Liga Bratislava
 
Oranjes Zvolen
SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen
 
Pivkári Nitra
TOP Liga Nitra
 
Prípravka 99 Trenčín
MUMF Trenčín
 
Ruska Presilovka Trnava
TOP Liga Trnava
 
TIKI TAKA Bratislava
TOP Liga Bratislava
 
TODAY, U Capka Prešov
3b Uličná liga Prešov
 
Trogári Nitra
TOP Liga Nitra
 
Túlavé citróny Nitra
TOP Liga Nitra
 
Xanto team Zvolen
SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen
 

Zdroj: malyfutbal.sk

spodok
c3jo design